SHMYO Hakkında

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuzun amacı;  eğitim verdiğimiz programlarda sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirmektir.

Ders programları ve içerikleri; sağlık sektörünün gereksinimleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Akademik kadrosunda değerli bilim insanlarının yanı sıra, sektörün içinde yer alan, işinin uzmanı, seçkin uygulayıcılar ve sağlık sektörünün önde gelen yöneticileri yer almaktadır.

Uygulamalı çalışmalar: Üniversitemizde, teorik derslerin yanı sıra; uygulamaya da büyük önem verilmektedir. Öğrencilerimizin “İş Yaşamına Hazırlık” ve “Staj” programları doğrultusunda, zorunlu ya da gönüllü staj yapmaları sağlanmaktadır. 

Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuzun Diğer Üniversitelerden Farklı Uygulamaları: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler, diğer üniversitelerden farklı olarak Okan Üniversitesi diplomasının yanı sıra, verilen ilave eğitimlerle kazandıkları ve sağlık sektörde kabul gören sertifikalarla iş hayatına bir adım önde başlama şansına sahiptirler.

Yabancı dil eğitimi: Eğitim dili “Türkçe” olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda, öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık eğitimi almakta olup, eğitimleri süresince de İngilizce destekli eğitim almaya devam etmektedirler.

Yurtdışı Üniversitelerle Olan İşbirliği: Uluslararası bağlantılarını sürekli geliştiren ve öğrencilerin dünyanın çeşitli bölgelerinde öğrenim görerek deneyim kazanmalarını ve birden fazla yabancı dil öğrenmelerini sağlayan Okan Üniversitesi güçlü uluslararası ilişkilerden yararlanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip mesleki eğitimde çift diploma uygulamasını başlattı. Okan Üniversitesi öğrencileri “1+1 modeli” ile bir yıl Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda 1 yıl da İngiltere’de Havering College, Hackney College ya da College of North West London üniversitelerinden birinde öğrenim görerek iki üniversiteden de diploma alabilmektedirler. Yapılan anlaşmalar gereği öğrencilerimize Londra’da staj yapma ve gelir sağlama imkânı da verilmektedir. Bu tip anlaşmaları farklı programlarda da geliştirme çabamız devam etmektedir.

Yan Dal Olanakları: Öğrencilerimiz eğitim aldıkları programın dışında diğer programlardan da ders alarak ücretsiz olarak yan dal yapabilmekte ve sertifika alabilmektedirler.

Dikey Geçiş Olanakları: Dikey geçişte Okan Üniversitesi’nin dört yıllık bölümlerini tercih eden Meslek Yüksekokulu mezunlarımıza yüksek burs olanaklarıyla dikey geçiş yapma olanağı sağlanmaktadır.

Kariyer olanakları: Kariyer Merkezimiz, sektör kuruluşlarıyla yapılan protokoller ve işbirliği anlaşmaları ile öğrencilerimize sadece üniversite eğitimleri sürecinde değil üniversite sonrası kariyer planlamalarında da destek olmakta ve geleceklerine bilinçli ve verimli katkılar sağlamaktadır.